Czarny protest trwa! Kurzepa, Zasada i Porwich

Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet i kobiety, które gardzą swoją płcią nie przejęli się setkami tysięcy Polek na ulicach. Nie przejęli się także badaniami opinii publicznej, a wyniki mówią, że tylko 8% społeczeństwa chce zaostrzenia obowiązującego zakazu aborcji i rozszerzenia go także na zarodki i płody obarczone śmiertelnymi wadami i głębokim upośledzeniem. Wyznawcy świętości życia poczętego uznali, że prostsze będzie wprowadzenie tego zakazu z pominięciem parlamentu. Ponad stu posłów - głównie PiS - złożyło wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, by stwierdził niezgodność z konstytucją przepisów pozwalających na przeprowadzenie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Wśród nich było trzech posłów z województwa lubuskiego Jacek Kurzępa i Artur Zasada z PiS oraz Jarosław Porwich obecnie z Wolni i solidarni, przedtem z Kukiz 15. Od dziś, aż do ogłoszenia sentencji wyroku przez TK, codziennie będziemy publikować krótką informacje o potwornych wadach i częstotliwości ich pojawiania się w zestawieniu z nazwiskami posłów. Niech każda Lubuszanka i każdy Lubuszanin wiedzą, że to właśnie ci posłowie, chcą nam zafundować takie piekło na Ziemi. Zdjęcie - po rozwinięciu wpisu.

Dziś: bezmózgowie, anencefalia, 1 na 1000 ciąż,  ale większosć ulega samoistnemu poronieniu, rodzi się od 1 na 5 tys. do 1 na 20 tyś żywych urodzeń, czyli w Polsce urodzi w ciągu roku co najmniej 20 bezmózgowców. Noworodki rodzą sie głuche, niewidome, nieprzytomne i nie czują bólu, większosć z nich umiera kilka godzin po porodzie, najdłuższe znane przezycie wyniosło 2,5 roku.  Źródło zdjecia: https://chorobyrzadkie.blogspot.com/2015/07/bezmozgowie-anencefalia.html

Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania Czarny protest trwa! Kurzepa, Zasada i Porwich została wyłączona

Jak przekazać 1% podatku

Będzie nam niezmiernie miło i będziemy głeboko wdzięczne, jeśli swoim podatkiem podzielisz się z nami. Pieniądze wykorzystamy na druk broszur prawnych i zdrowotnych, które cieszą się dużym powodzeniem i na które jest duże zapotrzebowanie. Wiele projektów, które realizujemy wymaga obok wsparcia instytucjonalnego wkładu własnego. Możesz nam pomóc dostarczyć pomoc prawną i psychologiczną w województwie lubuskim oraz ubezpieczyć wolontariuszy.

Jak wypełnić PIT

(dotyczy PIT-38, PIT-36, PIT-37 lib PIT-28)

 1. Wpisz naszą nazwę: Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet "BABA"
 2. Podaj numer pod jakim widniejemy w Krajowym Rejestrze Sądowym:
  0000 060 904
 3. Oblicz, ile podatku masz do zapłacenia w tym roku i odlicz 1% podatku należnego i zaokrąglij kwotę do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45c ust. 1 ustawy o pdof)

Przelew wykona za Ciebie urząd skarbowy!

 • Natychmiastowe rozpoczęcie rozliczenia i przekazania 1% w systemie online
  (kliknij w obrazek poniżej)

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 • Kod do pobrania programu instalacyjnego
  (kliknij w obrazek poniżej)

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!! 

Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania Jak przekazać 1% podatku została wyłączona

To był dobry rok…

Tak , to był dobry rok... Przy tych wszystkich problemach, przeszukaniach, kontrolach, braku jakichkolwiek dotacji ze źródeł rządowych, to był jednak naprawdę dobry rok. Zaskoczył nas ogromem życzliwości i zainteresowania doznanym ze strony Zielonogórzanek i Zielonogórzan, Lubuszanek i Lubuszan, Polek i Polaków, ludzi z całego świata, nie tylko Polonii. Okazane nam wsparcie i solidarność przekroczyły nasze najśmielsze, nie tylko oczekiwania, ale nawet marzenia. Dziękujemy  za gesty wsparcia, które nas onieśmieliły swoją skalą. Dziekujemy Pani Magdalenie Kicińskiej, która otrzymaną nagrodę Grand Press 2017 przekazała BABIE. Dziękujemy dziennikarkom Magdzie Mołek, Ewie Rogali, Dorocie Wellman, dziesiątkom informujących o naszych działaniach, mimo ograniczeń wolności słowa. Dziękujemy ikonom polskiego feminizmu - profesorkom Marii Janion, Magdzie Środzie, Monice Płatek, Ewie Woydyłło-Osiatyńskiej, dziękujemy Rzecznikowi Praw Obywatelskich i jego Zastępczyni doktorom Adamowi Bodnarowi i Sylwii Spurek, dziękujemy Fundacji Batorego, Fundacji Helsińskiej, Polskiemu Towarzystwu Prawa Antydyskryminacyjnego, Kongresowi Kobiet, Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Centrum Praw Kobiet, dziękujemy prawnikom reprezentującym nas pro bono i prawnikom z OIRP pro bono pomagającym naszym beneficjentkom i beneficjentom. Dziękujemy setkom kobiet i mężczyzn, aktywistkom i aktywistom organizacji pozarządowych w całej Polsce, którzy wykazali się odwagą i solidarnością, dziękujemy Bognie Czałczyńskiej, Danucie Wawrowskiej, Joannie Piotrowskiej, Renacie Durdzie i Marcie Lempart, siostrom z Kongresu Kobiet z Warszawy, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Słupska, Łodzi, Brukseli, Berlina, Londynu i wielu, wielu innym. Bez Was rzuciłybyśmy tę robotę i wróciły do garów. 

To był dobry rok, bo nadal przychodzą wolontariuszki i wolontariusze świadczący fachową pomoc potrzebującym i Ci zgłaszajacy się do mało inspirujacej pracy na rzecz BABY, a więc np. do pomagania nam w sprzątaniu czy rozwożeniu ulotek i broszurek. Nadal ufają nam beneficjentki i beneficjenci, mimo, że dane kilku tysiecy osób, którym pomogłyśmy, trafiły w ręce biegłych z Poznania szukających nieprawidłowości w pracy urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości poprzedniej  ekipy. Nadal wspierają nas samorządy lokalne - zielonogórski  i lubuski, cieszymy się, że dostrzegają naszą pracę i że dobro obywateli jest dla nich ważniejsze niż koniunktura polityczna. Dziękujemy obywatelkom i obywatelom, bo drzwi do BABY wciąż się nie zamykają. Dziękujemy, że nadal jesteście z nami, bo my jesteśmy dla Was.

Dziękujemy naszym dobroczyńcom, bo dzięki Waszym darowiznom mamy na czynsz i bieżące potrzeby. Dzięki Waszym darowiznom działamy i publikujemy. Dziękujemy Wam wszystkim serdecznie. Wiedzcie, że płakałyśmy w tym roku wiele razy - ale ze wzruszenia i wdzięczności.  

Wiosna musi w końcu nadejść. W stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce będziemy nadal solidarne, silne i zdeterminowane. I spokojne, bo wiemy, że jesteśmy warte równego traktowania a pełnia praw kobiet nam się po prostu należy. Wszystkim. I osiągniemy to wspólnie. I szybciej, niż nam to się wydaje. To nie są sny i marzenia o świecie wolnym od przemocy i dyskryminacji, o Polsce przyjaznej Polkom, to właśnie dziejąca się na naszych oczach i za naszą sprawą - wielka zmiana. 2018 to będzie rok kobiet, a potem będą kolejne lata kobiet. Nas wszystkich. Zmierzamy do lepszego świata. Razem. Solidarność siłą kobiet!
BABY

Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania To był dobry rok… została wyłączona

BABY do garów i sprzątania

Jest piątek, godzina 14:00, zamykamy BABĘ do środy po Świętach, idziemy do garów i sprzątania, idziemy świętować. Życzymy Wam i nam, żeby się samo ugotowało, samo posprzątało i samo zrobiło zakupy. I oczywiście, żeby nie zdarzyło się w te Święta nic, co wymagałoby naszej pomocy. Z jędzowatych BAB zmieniamy się w babeczkowe czarodziejki i magiczną różdżką (a nie wałkiem do ciasta) machamy do Waszych marzeń, żeby nie uciekały, ale się spełniły.  Hokus pokus! Wszystkiego najlepszego!

Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania BABY do garów i sprzątania została wyłączona