Popieramy ciekawy projekt filmowy!

Zachęcamy do wsparcia ciekawego projektu: Konrad Szołajski kończy realizację nowego filmu pt. „Dobra zmiana”. Obraz naszego czasu widziany oczami dwóch kobiet - osób stojących po dwóch stronach politycznej barykady. Zdjęcia zrobione, montaż na finiszu, ale brak finansów na post-produkcję.  Stąd prośba – apel: Jak możesz to coś wpłać i podaj te linki znajomym!
https://odpalprojekt.pl/p/dobra-zmiana-dokument
Polecamy!

Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania Popieramy ciekawy projekt filmowy! została wyłączona

Wolontariusze pilnie poszukiwani

Szukamy panów z odpowiednimi kwalifikacjami do zawieszenia klimatyzatorów. Dostałyśmy za darmo używane klimatyzatory z Urzędu Marszałkowskiego i musimy je zawiesić, żeby przetrzymać na naszym poddaszu to lato i lata kolejne. Prosimy, dacie panowie radę?

Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania Wolontariusze pilnie poszukiwani została wyłączona

Podpisałyśmy się pod apelem…

Niech nam sportowa zabawa nie przysłoni tego, gdzie tak naprawdę odbywa się ta impreza...
38 organizacji społecznych, w tym BABA, zwróciło się z pilnym apelem do prof. Jacka Czaputowicza, Ministra Spraw Zagranicznych i Zbigniewa Bońka, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej o podjęcie działań na rzecz uwolnienia osób więzionych przez Federację Rosyjską z powodów politycznych.

Czytaj dalej
Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania Podpisałyśmy się pod apelem… została wyłączona

Zapraszamy i przypominamy

Już prawie 19 lat pomagamy Zielonogórzankom i Zielonogórzanom, Lubuszankom i Lubuszanom. Pomagamy, bo chcemy i widzimy sens oraz efekty naszej społecznej pracy. Dopasowujemy sie do Państwa potrzeb, ale mamy wewnetrzny BABOWY regulamin.  Przypominamy zatem:
1) Wszystkie porady w BABIE są anonimowe (prosimy o imię i nr telefonu, zeby potwierdzić wizytę).
2) Pytamy o temat porady, żeby skierować do osoby o własciwych kompetencjach.
3) Wszystkie porady są zawsze bezpłatne dla korzystających. Prosimy o nieprzynoszenie także bombonierek - to kobiece stowarzyszenie i wszystkie, oczywiście, jesteśmy na diecie. 
4) Wszystkie porady świadczone są przez wolontariuszki wielu specjalności. To kobiety pracujące bez wynagrodzenia, poświęcające dla innych ludzi swój czas odbierany rodzinom, często malutkim dzieciom. Szanujmy ich czas i chęć pomagania ludziom. 
5) Prosimy o osobiste rejestrowanie się na spotkania z naszymi specjalistkami. Nie zapisujemy na wizyty, jeśli nie zadzwoni osoba zainteresowana. Odstępujemy od reguły, ale w absolutnie wyjątkowych sytuacjach. Około 80% rejestrowanych wizyt za pośrednictwem osoby trzeciej nie dochodzi do skutku. Czujne jesteśmy zwłaszcza w przypadkach matek, które chcą zapisac na wizytę u prawniczki swoich rozwodzących się lub mających zarzuty karne - synów.
6) Blokowanie miejsc osobom naprawdę potrzebującym pomocy to bardzo brzydka rzecz. Odmawiamy porady osobom wystawiającym nas do wiatru.
7) Przypominamy, że przyjmujemy przede wszystkim osoby w kryzysie, osoby pokrzywdzone przestępstwem i przemocą, które mają pierwszeństwo przed innymi sprawami. 
8) Prosimy także, żeby drobne sprawy i niezwiązane z głownymi zakresami naszej działaności kierować mailem do prawniczki na adres: poradyprawne@baba.org.pl 

Opublikowano Aktualności | Możliwość komentowania Zapraszamy i przypominamy została wyłączona